Kviečiame geriau pažinti Triple O komandos narį Šarūną Dignaitį, kuris yra asmeninio efektyvumo ir vadovavimo IT komandoms sričių ekspertas!

Konsultantas interviu kalba apie lyderystę IT sektoriuje, iššūkius, kurie kyla formuojant naujus įpročius bei žygių svarbą stiprinant komandos ryšius.

Vedate lyderystės mokymus technologijų srities vadovams. Kokiomis ypatybėmis išsiskiria IT srities komandų poreikiai vadovams?

Dažnai taip nutinka, kad technologijų kompanijose iš specialisto tampama vadovu. Natūralu, kad tokiu atveju vadovai stokoja bazinių vadovavimo įgūdžių. Pastebiu, kad būtent to ir stinga IT srities komandoms iš savo vadovų: gebėjimo aiškiai apibrėžti ir deleguoti užduotis, gebėjimo duoti konstruktyvų grįžtamąjį ryšį, nebijoti jo priimti. Taip pat ir gebėjimo kurti mokymosi kultūrą, kuri įgalintų komandą nuolatos tobulėti, nes kartais vadovas turi mažiau specifinių žinių už savo komandą, ypač, jei padalinys sudarytas iš skirtingomis technologijomis operuojančių žmonių.

Padedate žmonėms didinti jų asmeninį efektyvumą. Su kokiais pagrindiniais iššūkiais žmonės susiduria formuodami naujus įpročius?

Įpročiams susiformuoti reikia laiko. Ypač, jei tie įpročiai, bent pradžioje nėra itin malonūs ar žmogui įprastas procesas. Tam reikia disciplinos. Dažnas atvejis – pabandau, nepatinka, neveikia – nebedarau. Mano patarimas – pabandyti daugiau nei vieną kartą. Pasidaryti išvadas, pasikoreguoti pagal esamas aplinkybes ir pakartoti. Labai svarbu ir neperspausti savęs. Čia visai tinka dramblio analogija: kaip suvalgyti dramblį? Po mažą gabaliuką. Taip ir su įpročiais – maži, bet nuolatiniai eksperimentai yra tai, kas padeda pasiekti didelių pokyčių ir nenumesti visko pradinėje stadijoje.

Viena iš jūsų specializacijos sričių yra patyriminiai mokymai. Kaip žygiai gamtoje gali padėti sustiprinti komandinius ryšius?

Prieš keletą metų apkeliavau Lietuvą pėsčiomis. Nusprendžiau jungti savo aistrą gamtai ir darbui su žmonėmis. Žygis – unikali komandos patirtis, kuri padeda kurti tarpusavio ryšį. Taip pat, kai susitinkame gamtoje, mes nusiimame profesionalo antpečius, kurie įprastai mus varžo. Kitaip tariant – visi „nusižmoginame“ ir taip pažįstame savo kolegą ir save kiek kitu kampu. Žygių metu mėgstu fasilituoti/moderuoti komandos diskusijas ir pastebiu, kad žygiuojant gimsta kūrybiškesni sprendimai kasdieniniams iššūkiams spręsti.

Kokia mantra ar posakiu vadovaujatės savo gyvenime?

Nuolat augti ir padėti tai daryti kitiems – manau, kad tai atsispindi visose veiklose, kurias darau. Nuo radijo laidų iki mokymų/konsultacijų bei žygių.

Nėra jokios abejonės, kad būti geru vadovu yra sunku. Tačiau gebėjimas prisitaikyti ir mokėjimas didinti asmeninį efektyvumą gali padėti pasiekti didelių pokyčių. Tad išėjimas į žygį kartu su komanda bus ne tik unikali patirtis, bet ir leis išspręsti nesutarimus kūrybiškai.

Ačiū Šarūnui už įžvalgas ir patarimus!