Kūrybingumas – viena reikalingiausių kompetencijų 2020 – aisiais, neseniai skelbė Pasaulio ekonomikos forumas. Tačiau vis dar dažnai girdimi nusiskundimai apie darbuotojus, kurie nerodo iniciatyvos spręsdami problemas, o visų atsakymų laukia iš vadovų.

„Per 15 m. darbo patirties susidūriau su skirtingomis situacijomis, kurių sprendimo būdai slypėjo kūrybiniame požiūryje, baimėje būti matomais, kultūros uždarume arba tiesiog įgūdžių stokoje, – teigia I. Kontrimienė. – Mokytis šių dalykų nėra paprasta, tačiau ypatingai verta.

Vieno teisingo atsakymo “spąstai”

Kūrybingumo verslui konsultantė, Triple O Consulting lektorė, Indrė Kontrimienė, pasakoja, kad mokymų metu davus dalyviams spalvotus pieštukus, dažnas jų net nebando piešti: „aš nemoku piešti!“ – kone pirmoji frazė. Tai susiję su išsikeltu lūkesčiu sau iš pirmo karto ne tik parašyti kažką genialiai protingo, bet dar ir užrašyti tai dailyraščiu.

„Dailės pamokose sužinojome, kad yra mokantys ir nemokantys piešti. Kad saulę reikia piešti geltoną. Uždavinį spręsti pagal pitagoro teoremą ir dar daugybę TEISINGŲ dalykų. Tai – konvergentinis mąstymas: gebėjimas iš visos mūsų sukauptos informacijos surasti teisingą atsakymą. Dar blogiau – žinoti mintinai. VIENĄ TEISINGĄ ATSAKYMĄ,“ – sako įmonės „Triple O Consulting“ lektorė ir konsultantė.

Skaitykite daugiau DELFI:

SKAITYTI STRAIPSNĮ