Tendencingai apie tikslus visi kalba sausio mėnesį. Tačiau kasdienės rutinos įkarštyje, metų eigoje tai pasimiršta. Vėliau, artėjant metų pabaigai, gali apimti jausmas, jog vėl pametėme kryptį ir per metus tik gesinome gaisrus.

Nesustokite ties tikslų sąrašu!

Triple O partneris ir konsultantas, Arnas Markevičius, apie tikslus, jų planavimą ir sekimą kalba jau ne vienerius metus ir jo siūloma metodika veikia ir yra išbandytą daugiau nei 4000 dalyvių, kurie dalyvauja kasmetiniame metų planavimo renginyje.

Neabejojame, kad yra ir kitų veikiančių būdų, tačiau mes siūlome išbandyti šį:

  1. Prie kiekvieno išsikelto tikslo surašykite detalesnį veiksmų planą. Metų tikslą išskaidykite ir sutraukite į ateinančio ketvirčio tikslą. Pvz.: jei norite uždirbti X pinigų sumą per metus, nusistatykite, kokią šios sumos dalį uždirbsite per ateinančius tris mėnesius.
  2. Tuo pačiu principu sutraukite ketvirčio tikslą į mėnesio tikslą.
  3. Tuomet susidarykite mėnesio veiksmų planą. Kokius veiksmus atliksite, kad to tikslo pasiektumėte?
  4. Veiksmus suplanuokite į kalendorių. Tai labai svarbu ir padės jums sekti savo progresą.
  5. Suplanuokite vieną veiksmą, kurį atliksite per ateinančias 24-ias valandas. Šis patarimas ypač veiksmingas, jei atliekamas veiksmas turi tęstinumą. Taip užsukate veiksmų grandinę ir pradedate iš tiesų siekti savo tikslo.

 

Metodas reikalauja laiko. Bet juk skirti kelias valandas dėmesio metų tikslams neatrodo labai daug ilgalaikėje perspektyvoje. Tiesa? Ypač, jei tai reiškia, jog pagaliau tikslai bus įgyvendinti.

Dideli pasiekimai susideda iš mažų veiksmų kiekvieną dieną. Kad jūsų metų planas nepasimestų darbų gausoje, skirkite savo tikslui dėmesio kuo dažniau – peržvelkite praėjusias savaites. Kaip sekėsi vykdyti planą? Apgalvokite, kas jus skatino ar stabdė. Pagal padarytas išvadas pakoreguokite sekančio mėnesio planą. Taip padidinsite tikimybę, kad tikslą įgyvendinsite.

O juk to ir siekiate! Jei metodiškai brėžiamės tikslus, geriausiu atveju mes juos įgyvendiname 70% tikslumu, tačiau tai yra ženkliai daugiau nei 0%.

Planą turime. Veiksmų planą turim. Bet viduje vis dar kirba mintis, kad gali nepasisekti?

Dažai prieš save nejaučiame tiek atsakomybės, kiek prieš kitus. Tiesa?

Ypač, jei kitą žmogų gerbiame ir juo žavimės.

Dar vienas būdas padidinti tikimybę įgyvendinti savo tikslus – susirasti tokį žmogų savo pažįstamų rate. Jeigu tikslai susiję su jūsų veikla, galbūt į pagalbą pasikvieskite įkvepiantį kolegą. Su jo sutikimu, suplanuokite periodiškus susitikimus, kurių metu aptarsite savo progresą. Kai turėsite prieš ką „atsakyti”, greičiausiai atliksite daugiau, nei tikslo siekdami slapčia. Jei norite paprastesnio būdo, galite tiesiog pranešti keliems draugams, ko norite pasiekti. Greičiausiai jie vis paklaus, kaip sekasi ir nenorėdami atsakyti, jog nieko nenuveikėte, pradėsite labiau stengtis, kad turėtumėte pozityvių naujienų.

Paprasta, tiesa?

Šie patarimai pritaikomi tiek gyvenime, tiek profesinėje veikloje. Svarbiausia, nereikalauti iš savęs per daug ir pamatuoti, kiek realiai galėsite įgyvendinti. Nepamirškite balanso ir planuokite taip, kad kalendoriaus turinys jus džiugintų.