Siekdami geriau jus supažindinti su Triple O ekspertais, šį kartą kviečiame pasinerti į pokalbį su Indre Kontrimiene!

Konsultantė interviu kalba apie kūrybos svarbą versle, savo potencialo įgalinimą darbe ir lyderystę. Pašnekovė pasidalijo patirtimi iš savo praktikos, savo ekspertinėmis žiniomis ir kokią svarbią rolę kūryba užima profesiniame gyvenime.

Vedate prasmingus mokymus verslui. Kaip kūrybiškumas padeda atrasti kiekvieno žmogaus autentišką potencialą verslo srityje?

Kūrybiškumas reikalauja drąsos parodyti save – ką dar gali?

Ar esate pastebėję, jog stiprios asmenybės išpildo visus darbo aprašyme pateiktus reikalavimus ir padaro daugiau negu prašoma? Taip yra todėl, kad žmogus turi drąsos įdarbinti savo talentus ir idėjas ten, kur jis yra. Būdamas autentiškas, jis jungia savo žinias su situacija, kurią diktuoja verslas, eksperimentuoja ir kuria naujus dalykus. Klysta, mokosi ir kuria vėl, taip įgydamas išminties ir tapdamas savo srities meistru. Tai ir yra gyva kūryba.

Žmogus, kuris slopina savo kūrybiškumą ir autentiką, geriausiu atveju vykdys reikalavimus paraidžiui, nerizikuodamas nukrypti į šalį, net jeigu tai būtų nauja idėja ar iniciatyva, o gal efektyvus problemos sprendimas.

Kodėl kūrybiškumas yra svarbu darbuotojams, norintiems sukurti papildomą vertę įmonėms?

Verslo srityje pati kūrybiškumo sąvoka yra naujos idėjos, kuriančios pridėtinę vertę. Todėl visur, kur įmonė norės vykdyti pokyčius, ieškos naujų sprendimų, produktų, paslaugų, pažangesnių komunikavimo būdų – reikės kūrybiškumo.

Tiek verslai, tiek žmonės turi tokią bendrą savybę – augti. Kūryba yra tas būdas, per kurį pasireiškia augimas. Tiek žmonių versle, tiek paties verslo. Todėl ir esame reikalingi vieni kitiems.

Iliuzija yra tai, kad galime ilgai tempti be kūrybos. Tuomet prasideda priešingas kūrybiškumui procesas – komfortas, ilgainiui vedantis į nepasitenkinimą, stagnaciją, destrukciją.

Iš savo praktikos, kaip manote – ar daug vadovų suvokia darbuotojų įgalinimo svarbą?

Vadovai tikrai suvokia įgalinimo svarbą. Daug įdomiau – kiek iš jų išdrįsta tai padaryti? Tam reikia daug pasitikėjimo darbuotojais, tikėjimo, kad pavyks, pasitikėjimo procesu, rizikos prisiėmimo. Viską apsvarsčius saugiau ne įgalinti, o kontroliuoti.

Praktikoje man teko dirbti su vadovais, kurie savo darbuotojus įgalina meistriškai. Todėl tikiu ir žinau, kad tai, ne tik realiai veikiantys sėkmingi pavyzdžiai, bet ir daugelio kompanijų ateitis.

Ir ypatingai didžiuojuosi vadovais, kurie išdrįsta prisipažinti, kad turi kur tobulėti patys ir to siekia. Tai stipriųjų savybė, daug galingesnė, negu užsidarymas į „aš viską žinau“ dėžutę.

Nė vienas mes nežinome visko, ir visi esame netobuli – todėl labai vieni kitiems reikalingi su savo talentais, stiprybėmis ir drąsa. Dar įsileidžiame lengvumą ir humorą į procesą. Būtent tokiose komandose prasideda tikroji kūryba ir tikrasis augimas.

Pasidalinkite knygos arba tinklalaidės rekomendacija.

Tinklalaidė, kurios klausausi yra „Impact Theory“ su Tom Bilyeu.

Knyga – Brene Brown „Dare to Lead“, apie drąsią lyderystę, kūrybą, autentiškumą, ir psichologinį saugumą darbe.

Nėra jokios abejonės, kad kūryba įgalina. Ji ne tik mums leidžia išreikšti save versle, bet ir pasiekti daugiau nei tikėjomės. Mąstydami kūrybiškai galime pripažinti, jog esame netobuli. Būtent tuomet atsiveria tikrasis tobulėjimo kelias, o tai yra aktualu tiek darbuotojams, tiek vadovams.

Ačiū Indrei už nuoširdžius ir įdomius atsakymus!