Su kokiais iššūkiais susiduria vadovai krizių metu?

Triple O konsultantė ir psichologė Laura Rimkutė dalyvavo Verslo žinios tinklalaidėje, kai tikras karas Europoje dar nevyko. Tačiau ji jau tada atkreipė dėmesį, kad pandemija išmokė vadovus, kaip reikia susidoroti su neįprastomis situacijomis.

Laura išvardijo tris pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria vadovai:

🟣 komandiškumas – dirbant iš namų, darbuotojai dažnai netenka komandiškumo jausmo, todėl dėl perdegimo jausmo sumažėja motyvacija. To išvengti anksčiau leisdavo kolektyvas, todėl dabar vadovas turi įžiebti savo darbuotojams motyvacijos, entuziazmo ar komandiškumo jausmą kitokiomis sąlygomis.

🟠 atrasti tinkamą darbo modelį – organizacijos, dirbančios su užsieniu, laisviau žiūri į darbą nuotoliu. Lietuvoje darbdaviai nori, kad jų darbuotojai dirbtų ofise, nes taip lengviau matyti, ką jie veikia ir išlaikyti įmonės kultūrą.

🟡 sukurti darbuotojui vidines karjeros galimybes organizacijoje – ką vadovas turės pasiūlyti savo darbuotojui, kai jis jausis išaugęs iš dabartinės darbo vietos ir norės išbandyti kažko naujo.

Šiuo metu esminis ir dominuojantis iššūkis vadovams yra suprasti, kaip padėti darbuotojui nusiraminti neapibrėžtoje aplinkoje, kuomet šalies kaimynystėje vyksta karas ir kaip susikaupti efektyviam darbui.

Vadovo komunikacija turi būti užtikrinta, todėl yra svarbu atrasti ryšį su savo darbuotojais ir stiprinti savo emocines kompetencijas. Laura pataria – nepamirškite, kad reikia kalbėtis, kalbėtis ir dar kartą kalbėtis.

Visas straipsnis Verslo žiniose ČIA